Aktualitet

Arnold Schwarzenegger bashkohet me donatorët për Covid-19, ja sa dhuron

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:06 - 26/03/20 |
mapo.al

Në mesin e shumë yjeve botërore, edhe aktori Arnold Schwrzenegger, ka dhuruar një shumë parash për të luftuar pandeminë e koronavirusit.


Me anë të një postimi në ‘Instagram’ ka bërë të ditur se dhuroi një milion dollarë për situatën pandemike.


Asnjëherë nuk kam besuar të ulem në shtrat dhe të ankohem se sa gjëra të këqija janë, gjithmonë besoja se të gjithë duhet të bënim pjesën tonë për t’i bërë gjërat më mirë”. “Kjo është një mënyrë e thjeshtë për të mbrojtur heronjtë tanë të vërtetë në vijën e parë në spitalet tona, dhe jam krenar që bëhem pjesë e saj. Unë dhurova 1 milion dollarë dhe shpresoj që të gjithë ju që mund të dilni përpara për të mbështetur këta heronj”, ka shkruar mes tjerash ai.

Schwzenegger po ashtu ka publikuar edhe ‘link-un’ ku të tjerët mund të japin kontributin e tyre.

 


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas