Kryesore

Aromë vjeshte, dita nis me kthjellime, gjatë pasdites shira dhe rrebeshe


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:33 - 29/08/21 |
mapo.al

Pjesa e parë e ditës do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare


Por pjesa e dytë e ditës do të sjellë shpeshtim të vranësirave fillimisht në zonat veriperëndimore dhe pjesërisht ato qëndrore duke gjeneruar shira afatshkurtër, të cilët herë pas herë do jenë dhe në formë rrebeshi.


Orët e natës paraqiten me kthjellime dhe vranësira kalimtare.Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në mëngjes por ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 29°C.Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 45 km/h, nga drejtimi Perëndimor -Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 4 ballë.1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas