Bota

Arrest 3 persona, dyshohet se i dashuri zhduku të dashurën 20 vjeçe


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:00 - 07/04/19 |
ro ot

Tre persona me kombësi rumune kanë rënë në prangat e policisë së Vinarozit, në Valencia nën akuzën e zhdukjes së një 20-vjeçareje moldave. Mediat vendase raportojnë se në zhdukjen e vajzës ka lidhje edhe i dashuri i vajzës.


Policia bën me dije se ndalimi i të dyshuarve ka ndodhur në krahinat Tarragona dhe Castellón, ndërsa policia të premten dhe të shtunën bëri kërkime në shtëpitë dhe inspektime në automjetet e tyre.


Sipas Shefit të Gardës Civile të Castellón, Efe nuk përjashtohen arrestime të mëtejshme gjatë hetimit. Lidhur me këtë ngjarje është pyetur edhe delegati i qeverisë në Valencia, Juan Carlos Fulgencio, i cili deklaroi se: “Autoroitetet vijojnë kërkimet për vajzën e zhdukur dhe se nuk përjashtohet asnjë pistë hetimi.” 1

Etiketa: , , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas