Aktualitet

Arrestime në protestë, thirrja e mjekut: Nesër më shumë, të shpëtojmë vendin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:25 - 13/12/20 |
mapo.al

Edhe pse protesta e sotme ishte shumë paqësore, Policia ndërhyri dhunshëm ndaj qytetarëve me gaz lotsjellës dhe autobotë uji, ndërsa vijojnë ende arrestimet.


Lidhur me këtë situatë që po ndodh në Tiranë reagoi edhe mjeku Ilir Allkja. Përmes një postimi në Facebook ai bën thirrje që protesta e nesërme të jetë më masive në mënyrë, sipas tij, të shpëtojmë vendin nga diktatura.


“Përsëri arrestime ! Nesër në mbrëmje të dalim më shumë në rrugë. Ata nuk kanë pranga për të gjithë !Të shpëtojmë vendin nga diktatura“, shkruan mjeku në postimin e tij.

1

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas