Aktualitet

Arrestimet te ‘Hipoteka’, GJKKO lë në fuqi masat e sigurisë për të pandehurit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:19 - 29/07/21 |
mapo.al

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të organizuar dhe Korrupsionit, ka lënë në fuqi masat e sigurisë për zyrtarët e Hipotekës të vënë në hetim për korrupsion dhe ushtrim të ndikimit të paligjshëm të funksionarëve në kuadër të operacionit, “Ndërmjetësi”.


Në masën e sigurisë arrest në burg do të qëndrojnë Gazmend Canaj, Admir Burri dhe Neritan Bablusha. Ndërkohë në fuqi është lënë edhe pezullimi për punonjësin e hipotekës Panol Nikolla.


Gazmend Canaj, Neritan Bablusha dhe Admir Burrit janë tre personat që janë vënë në pranga më 26 korrik, me akuzën e ushtrimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike. Ndërkohë nën hetim janë vendosur dy zyrtarë të tjerë, B.H, 59 vjeç dhe G.B, 58 vjeç.Është pezulluar nga detyra Panol At-Nikolla, punonjës i Drejtorisë Vendore të ASHK i dyshuar për veprën penale “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

Lexo edhe :  Kapet me kanabis në formë çokollate me logo “deve”, arrestohet 37-vjeçari


Në lidhje me këtë çështje është shpallur në kërkim I.A., për veprën penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike” .1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas