Kronika

Arrestimi i Agim Kajmakut, policia bën reagimin e parë për mediat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:13 - 07/07/20 |
mapo.al

Policia e Tiranës jep detaje nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku.


Policia njofton se ekzekutimi i vendimit penal është bërë në ambientet e një spitali privat në Tiranë, ku aktualisht ish-kryebashkiaku po trajtohet me ndihmë të specializuar mjekësore.


Tiranë 
Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Korrupsionit në Drejtorinë Vendore të Policisë Tirane u krye ekzekutimi i urdhrit të prokurorit, për ndalimin e shtetasit në kërkim:

A. K., 49 vjeç, banues në Tiranë.Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tirane ka dërguar urdhrin e ekzekutimit të datës 09.11.2019, bazuar në vendimin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, e cila i ka caktuar masën e sigurimit personal “Arrest në burg”, për veprat penale “Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve”, “Falsifikimi i dokumenteve zyrtare” dhe “Kryerja e funksionit pas dhënies fund të tij”.Ekzekutimi i vendimit penal është bërë në ambientet e një spitali privat në Tiranë, ku aktualisht ky shtetas po trajtohet me ndihmë të specializuar mjekësore.

Materialet do t’i kalojnë për ndjekje të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë. 

LEXO EDHE: 

Shkoi në spital privat pas problemeve me zemrën/ Zbulohet si u arrestua Kajmaku

1


Etiketa: ,

Pas