Aktualitet

Arrestimi i Orges Bilbilit/ Salianji: Kriminelët vijnë rrotull qyteteve me garanci të plotë nga qeveria














Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 00:11 - 12/04/20 |
mapo.al

Ish- deputeti i PD, Ervin Salianji shpreh shqetësimin se kriminelët në kërkim prej vitesh me akuza për vrasje si Orges Bilbili qarkullojnë të pashqetësuar qytet më qytet teksa akuzon qeverinë se ja garanton këtë gjë.






Sipas Salianjit qytetarët janë terrorizuar teksa policin e ”Shqiponjave” që e arrestoi Orges Bilbilin ish- deputeti e konsideron hero që duhet dekoruar.


Po ashtu ai e cilëson arrestimin e Orges Bilbilit si të rastësishëm pasi u kap nga një polic i paguar minimalisht dhe dyshon se ai nuk pati kohë të telefononte shefin pasi nëse do e bënte atëhere ky i fundit mund t’i thoshte ta linte të lirë që më pas të kontribuonte në zgjedhjet e ardhshme në mbështetje të Ramës.







 




STATUSI I ERVIN SALIANJIT



Qytetarët terrorizohen nga frika se i shikon policia duke blerë qepë 2 min jashtë fashës orare dhe i dënon me burg ndersa kriminelet dhe banditet si Orges Bilbili me akuza shumë të rënda vijne rrotull qyteteve te pashqetesuar dhe me garanci të plotë nga qeveria. Nuk ështē rastesore qe kreret e bandave dhe kriminelet me te kerkuar i shpetojne cdo operacioni ose nuk preken fare nga policia. As rastesi që i gjen te mbeshtesin Ramen ne cdo fushate elektorale!

Lexo edhe :  Nga satelitët, te paga e të rinjve 8 mijë euro, deklaratat e bujshme të Ramës

U kap rastesisht nga nje polic qe paguhet minimalisht si mijera police te tjere te ndershem dhe kerkon te jetoje me rrogen e tij, bandidi u kap dje sepse ndoshta polici nuk pati as kohe te lajmeronte shefin i cili mund ti thoshte lere te lire se ka paprekshmeri dhe i sherben qeverise në zgjedhje.

Policë si ai dje jane heronj. Heronj që per te siguruar jetesen luftojnë me krimin ne rruge dhe me mbeshtetesit e krimit ne qeveri! Qe kercenohen nga krimi dhe tradhetohen nga drejtuesit politike te policise!

Polici i djeshem ështē simboli i ploicisë, dekorimi i tij ështē forcë për kedo qe sherben në forcat e policisë duke u sakrifikuar. Nuk kanë lënë shembull të keq pa e promovuar ne nivelet me te larta te vendimmarjes, duhet dhënë zë, vleresim, shpërblim, medalje cdo shembulli si ai i policit!

/MAPO

1


Etiketa: , , , , , , , ,

Pas