Kryesore

Arrestohet Alban Mollaymeri, biznesmeni që do merrte Tojotat me miliona euro


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:00 - 25/06/18 |
mapo.al

“Fax News” raporton se janë arrestuar katër shtetas lidhur me Tojotat me miliona euro që u kapën dje në Durrës.


Kështu personat që janë arrestuar janë: Alban Mollaymeri (biznesmeni që do merrte makinat), Agim Çeka, Edi Lika dhe Klevi Lika.


Po ashtu janë të shpallur në kërkim dhe dy persona të tjerë, të cilët policia i identifikon me inicialet A.I dhe E.I.Të gjithë shtetasit e mësipërm ishin me banim në Tiranë, dhe sipas policisë në bashkëpunim me njëri- tjetrin këta persona kanë sjellë Tojotat në portin e Durrësit.Po ashtu Policia ka dhënë dhe shifrën zyrtare të parave të gjetura, që janë rreth 3.4 milionë euro dhe një sasi prej 80 mijë eurosh franga zviceriane.Po ashtu katër personave të arrestuar u janë gjetur dhe amrë e tipit kallashnikov, një radio policie si dhe 7 paisje celulare.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas