Aktualitet

Në shtëpi me armë të mbushur – Kapet autori i dyshuar për vrasjen e Kastratit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:02 - 21/03/21 |
mapo.al

Është arrestuar në Nikël nga policia, 37-vjeçari Albert Zaja, autori i dyshuar për vrasjen e Shkëlzen Kastratit.

Shkëlzen Kastrati u ekzekutua me dy plumba, njërin prej tyre në kokë, paraditen e së hënës së 1 shkurtit, në fshatin Sheq në Fier brenda makinës së tij.


Ai ka qenë në lëvizje me makinë, është qëlluar nga një person nga një makinë tip ‘Range Rover’.

Mësohet se autori i dyshuar i vrasjes së Kastratit është duke u shoqëruar nën masa të rrepta sigurie në drejtorinë e policisë Tiranë.Policia e gjeti në banesën e tij, ku mbante një pistoletë glock të mbushur me plumba dhe gati për qitje. Burime policore bëjnë të ditur se forcat speciale kanë qelluar në ajër, për të parandaluar ndonjë reagim apo levizje nga personi që konsiderohet mjaft i rrezikshëm.


1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas