fbpx

Aktualitet

Arrestohet belgu në Gjirokastër, akuzohet për përdhunim në Himarë


               Publikuar në : 15:34 - 12/07/19 |
mapo.al

Një i ri nga Belgjika është arrestuar në Gjirokastër. Policia e ka ndaluar pasi një vajzë minorene ka denoncuar se e ka përdhunuar 22-vjeçari. Ngjarja ka ndodhur pak ditë më parë në Gjirin e Gjipesë, në Himarë, por vajza belge ka shkuar për të bërë denoncimin në Policinë e Gjirokastrës


R.Symakani 22-vjeç, është vënë në pranga ditën e sotme dhe kanë nisur hetimet për të konfirmuar akuzat e vajzës. Sipas policisë, vajza belge ishte duke kaluar pushimet në Gjirin e Gjipesë, ku dyshohet se është përdhunuar nga 22-vjeçari.
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas