Aktualitet

Arrestohet durrsaku, i dënuar për grup kriminal në Itali
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:56 - 15/05/19 |
mapo.al

Një i dënuar me 15 vite burg në Itali, është arrestuar në Durrës. Policia e këtij qyteti bën me dije se ka vendosur në pranga 51-vjeçarin me inicialet K.P, i cili akuzohet për “Grup kriminal me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike”.


Njoftimi 


Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në bashkëpunim me Interpol Tirana dhe me Zyrën e Interforcës të Policisë italiane, pas informacioneve të marra dhe një pune të mirë organizuar, arrestuan përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar:


  • K.P., 51 vjeç, banues në lagjen Nr.1, Durrës.

Shtetasi K. P., ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet Gjyqësore në Itali, bazuar në Urdhër Arrestin në datë 08.03.2019, për kryerjen e veprave penale “Grup kriminal me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike”, pasi është dënuar me 15 vjet burgim.


Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës për veprime të mëtejshme.Etiketa: ,

Pas