Aktualitet

Arrestohet në mesnatë gardisti, shoqërues i anëtarit të KPK


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:48 - 24/06/21 |
mapo.al

Arsan Demaj, një efektiv i Gardës së Republikës që shërben si shoqërues i njërit prej komisionerëve, tek Komisioni i Pavarur i Kualifikimit “Vetting”, është arrestuar mesnatën e djeshme nga punonjësit e policisë të komisariatit Nr.3 në Tiranë.


Arsan Demaj, ka qenë në gjendje të dehur dhe nuk ka pranuar t’i qëndrojë një patrulle policore që ishte e pozicionuar në një postobllok në rrugët e Tiranës.


Demaj, ka kundërshtuar punonjësit e policisë dhe më pas është larguar me automjet.Por pas ndjekjes është bërë neutralizimi i tij. Në momentin e ndalimit, mësohet se Arsan Demaj, ka kundërshtuar urdhrin e policisë për ta shoqëruar në polici, duke shfaqur dhe veprime të rezistencës fizike.Më pas Demaj është shoqëruar në ambientet e komisariatit Nr.3 në Tiranë, ku mësohet se materialet hetimore do i kalojnë prokurorisë së Tiranës, për akuzën e “Drejtimit të mjetit në gjendje të dehur” dhe “Kundërshtimit të urdhrit të punonjësit të policisë”.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas