Aktualitet

Arrestohet shqiptari që po çonte drogë në festën e çmendur në Itali


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:16 - 21/08/21 |
mapo.al

Festa e çmendur e paligjshme që vazhdoi për ditë të tëra në Valentano, në zonën e Viterbo në Itali duke se ka përfunduar, por polemika nuk ndalet. Shumë u ankuan për lehtësinë me të cilën u organizua një ngjarje e asaj madhësie, me rreth 10 mijë njerëz nga e gjithë Evropa, ndërsa shumica e qytetarëve dhe punëtorëve janë të përkushtuar të respektojnë rregullat anti-Covid të vendosura nga ekzekutivi.


Ndërkohë, lajmet që lidhen me festën klandestine vazhdojnë të dalin. Së fundmi një 33-vjeçar shqiptar që jeton në Novara u arrestua në Chiusi, provinca e Sienës, pasi u zbulua se çfarë mbante me makinë.


Për çfarë bëhej fjalë?
Shtatë qese me drogë, përfshirë kokainë, marihuanë dhe hashash. 33-vjeçari u rrëfeu agjentëve se po sillte drogë në festën e paligjshme në zonën e Viterbo. Droga ishte e fshehur në pjesën e xhamit të makinës.

Lexo edhe :  Itali/ Vaksina me detyrim për të gjithë të punësuarit në publik dhe privat


Ndërkohë rreziku i përsëritjes së kësaj feste në Itali është i lartë. Të enjten në mbrëmje një ngjarje e ngjashme ndodhi në Leçe në fshatin krahinor Apulian.Përmes monitorimit të mediave sociale, disa patrulla policie përgjuan ftesën për të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ndërkohë ditë më parë pjesmarrësit e festës së drogës kanë paralajmëruar se festa në shtator do të zhvendoset në Shqipëri.LEXO EDHE:

Festa e drogës në Itali, pjesëmarrësit: Në shtator do jemi në Shqipëri

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas