Bota

Arrestohet tifozi i Formula 1, u ngatërrua me shefin e mafias


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:03 - 14/09/21 |
mapo.al

Një tifoz i Formula 1 nga Liverpool u arrestua në Holandë pasi u ngatërrua me një bos mafioz.


54-vjeçari, i identifikuar si Mark L, u largua nga policia në Hagë të mërkurën, të cilët menduan se kishin kapur zotin e krimit sicilian, Matteo Messina Denaro, 59 vjeç.


Mark L, i cili kishte marrë pjesë në Çmimin e Madh më 5 Shtator, tani është liruar, tha Prokuroria Publike Hollandeze.Denaro kërkohet për shpërthimet në vitin 1993, në të cilat 10 persona u vranë dhe 93 u plagosën.87
Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas