Aktualitet

Arrestohet tmerri i Durrësit, vodhi 9 biçikleta (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:33 - 11/10/21 |
mapo.al

Arrestohet hajduti 38-vjeçar që ishte kthyer në një makth për qytetarët e Durrësit.


Për 4 muaj, 38 vjeçari ka bërë kërdinë duke vjedhur 9 biçikleta në lagje të ndryshme të qytetit bregdetar.


Autori i 9 vjedhjeve rezulton i dënuar më parë për të njëjtën vepër penale, ndërsa është arrestuar në flagrancë duke shitur njërën prej biçikletave të vjedhura.Policia ka sekuestruar disa pajisje që përdorte 38 vjeçari për të kryer vjedhjet.
Njoftimi zyrtar i policisë
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, pas kallëzimit të bërë nga shtetasi I. Sh., se një person i paidentifikuar i kishte vjedhur biçikletën gjatë natës, menjëherë kanë organizuar punën dhe falë veprimeve të shpejta hetimore, bënë të mundur identifikimin dhe arrestimin e autorit të dyshuar, shtetasit:M., 38 vjeç, banues në Durrës, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja”.

Nga veprimet hetimore të kryera, bazuar dhe në pamjet filmike, është bërë e mundur zbardhja e 8 rasteve të tjera të vjedhjes së biçikletave, që dyshohen se janë kryer nga ky shtetas, gjatë muajve, korrik, gusht, shtator dhe tetor, konkretisht:

Lexo edhe :  U zhduk një muaj më parë, gjendet në Durrës 17-vjeçarja, arrestohet i riu

1-Më 19.07.2021 dyshohet të ketë vjedhur biçikletën e shtetasit A. S., në lagjen nr. 12, Durrës;

2-Më datë 15.08.2021 dyshohet të ketë vjedhur biçikletën e shtetasit K. Gj., në lagjen nr. 12, Durrës;

3-Më datë 26.08.2021 dyshohet të ketë vjedhur biçikletën e shtetasit T. K., banues në lagjen nr. 12, Durrës;

4-Më datë 27.08.2021 dyshohet të ketë vjedhur biçikletën e shtetasit D. C., në lagjen nr. 12, Durrës;

5-Më datë 12.09.2021 dyshohet të ketë vjedhur biçikletën e shtetases M. T., në lagjen nr .4, Durrës.

6-Më datë 05.10.2021 dyshohet të ketë vjedhur biçikletën e shtetasit A. M., banues në lagjen nr. 17/1, Durrës;

7-Më datë 05.10.2021 dyshohet të ketë vjedhur biçikletën e shtetasit P. M., në lagjen nr. 17/1, Durrës;

8-Më datë 07.10.2021, dyshohet të ketë vjedhur biçikletën e shtetasit S. T., banues në lagjen nr. 11, Durrës.

Materialet për ndjekje të mëtejshme i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për veprën penale “Vjedhja”.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas