Aktualitet

Arrestohet “tmerri” i Fierit, grabiti 8 motorë dhe biçikleta (EMRI)               Publikuar në : 10:59 - 20/07/19 |
mapo.al

FIER – Policia ka vënë në pranga një 40-vjeçar si autori i dyshuar i disa vjedhjeve në Fier. “Skifteri” i Fierit i mori me dhunë dy varëse floriri një shtetaseje në lagjen “Bishanak” dhe u largua me vrap. Menjëherë gruaja e grabitur telefonoi policinë dhe pas disa minutash ndjekje u bë i mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i hajdutit. Në momentin e kapjes atij ju gjetën edhe dy varëset e shtetases.Varëset e floririt të grabitura nga 40-vjeçari

Ndërkohë, uniformat blu bëjnë të ditur se me arrestimin e Mariglen Lamaj, 40 vjeç, banues në Fier, kanë zbuluar 8 vjedhje motoçikletave dhe biçikletave nga personi në fjalë nga janari e deri në datën 15 korrik 2019.

Njoftimi i Policisë
Zbardhen dhe dokumenton edhe 8 vjedhje motoçikletash dhe biçikletash të kryera nga ky shtetas.

Në sallën Operative të Drejtorisë Vendore të Policisë Fier në numrin unik 112 ka ardhur një telefonatë për ndihmës nga shtetase, se në lagjen “Bishanak” Fier një shtetas rreth 40 vjeç i ka marrë me forcë nga qafa dy varëse floriri dhe është larguar me vrap

Falë reagimit në kohë të shërbimeve të Policisë të cilat janë vënë menjëherë në ndjekje të autorit të dyshuar, ku pas disa minutash ndjekje kanë bërë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit :

M.L, 40 vjeç, banues në Fier, të cilit në momentin e kapjes ju gjetën edhe dy varëset e shtetases që telefonoi Policinë për ndihmë.

Gjithashtu, nga veprimet hetimore të kryera nga Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier u bë dokumentimi ligjor i 8 vjedhjeve të motoçikletave dhe biçikletave në qytetin e Fierit ku autor i dyshuar është shtetasi M.L.

Konkretisht:
• Në datë 20.04.2019, dyshohet se ka vjedhur motorin e shtetasit A.B, në lagjen “1 Maj”.
• Në datë 26.06.2019, dyshohet se ka vjedhur motorin e shtetasit A.R, në Petovë.
• Në datën 02.07.2019, dyshohet se ka vjedhur motorin e shtetasit S.D, në lagjen “29 Nëntori”.
• Në datën 15.07.2019, dyshohet se ka vjedhur motorin e shtetasit V.H, në Hasturkas.
• Në datën 22.01.2019, dyshohet se ka vjedhur biçikletën e shtetasit T.B, në lagjen “Konferenca e Pezës” Fier.
• Në datën 07.03.2019, dyshohet se ka vjedhur biçikletën e shtetases J.H, në lagjen “11 Janari”.
• Në datën 06.03.2019, dyshohet se ka vjedhur biçikletën e E.N, në lagjen “15 tetori”.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Vjedhja me dhunë”.


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas