Aktualitet

ARRSH: Nga sot punime në këto dy akse, ja si devijohet trafiku
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:10 - 23/03/19 |
mapo.al

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se duke nisur nga sot do të nisë punë për realizimin e punimeve emergjente në kryqëzimet e Domjes dhe Laknasit. Për pasojë do të devijohet trafiku përgjatë kryerjes së punimeve.


Njoftimi i plotë:


Duke filluar nga sot, datë 23.3.2019, ora 9:00-17:00 në aksin “Mbikalimi Kasharit – Rinas” në kryqëzimet e Domjes dhe Laknasit do të fillojë puna për realizimin e disa punimeve emergjente për përmirësimin dhe rritjen e sigurisë rrugore në këto pika të rrezikshme.


Trafiku do të devijohet me një kalim në këto 2 kryqezime përgjatë kryerjes së punimeve.


Lëvizja e mjeteve do të udhëhiqet nga punonjësit e Poloicisë Rrugore dhe nga punonjësit e kompanisë “Geci”, si pjesë e kompanisë që do të realizojë punimet. Kërkojmë mirëkuptimin e përdoruesve të rrugës dhe bizneseve për oraret në të cilat do të devijohet trafiku.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas