Aktualitet

Arsenali ndryshon “kurs”, merr vendimin për Mustafin
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:57 - 16/01/20 |
mapo.al

Skuadra e Arsenalit zhvilloi një pjesë të parë të sezonit larg pritshmërive duke mos dueluar për titullin kampion dhe për më tepër jashtë zonës Champion League.Topçinjtë e patën piketuar Shkodran Mustafin si të padëshiruar por dëmtimet e shumta në repartin e mbrojtjes kanë detyruar drejtuesit londinez të ndryshojnë mendje për futbollistin me origjinë shqiptare. Vetë trajneri Mikel Arteta e ka pranuar se me situatën e krijuar e ka tepër të vështirë ta menaxhojë.


“Në këtë situatë që ndodhemi duhet të shpikim diçka. Tani po luajmë me qendërmbrojtës që nuk janë natyralë. Historinë e tij (Mustafit), por është në dorë të tij. U kam thënë të gjithë lojtarëve: ‘Është në dorën tuaj. Më tregoni sa shumë doni të luani, sa të vendosur jeni’. Të gjithë keni shans për të luajtur”, deklaron Arteta.Mustafi ka 6 sezone në Londër dhe gjithmonë ka pasur hoshilacione në performancat e tij.

Etiketa: ,

Pas