Politika

Arta Marku pritet me sherr te Komisioni i Ligjeve, Paloka: S’ka marrë as votat e mazhorancës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:58 - 11/07/18 |
mapo.al

Në Komisionin e Ligjeve ka nisur seanca në të cilën është thirrur kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku për të raportuar mbi gjendjen e kriminalitetit në vend.


Seanca nisi me përplasje dhe debat mes mazhorancës dhe opozitës, e cila më herët ka kërkuar me anë të një letre drejtuar kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi anulimin e mbledhjes për shkak se thone që shkel rregulloren për nga menyra si është thirrur.


Pasi kreu u komisionit Ulsi Manja tha “kemi ftuar Prokuroren e Përgjithshme”, opozita reagoi menjëherë duke thënë: “është e përkohshme”.


Deputeti demokrat Edi Paloka tha “ajo nuk përfaqëson një institucion kushtetues se është zgjedhur me 69 vota. As gjithë votat e mazhorancës nuk ka marrë”, u shpreh ai teksa iu drejtua Markut “me çfarë tagri e keni thirrur Markun?”.Etiketa: , , ,

Pas