Aktualitet

Artistë e qytetarë bashkohen, ndezin qirinj për viktimat e tërmetitBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:57 - 29/11/19 |
mapo.al

Mbrëmjen e sotme artistë të shumtë dhe qytetarë të Tiranës janë bashkuar në ‘Sheshin Skëndërbej’ ku kanë zhvilluar një marshim për nderim të jetëve të humbura nga tërmeti i 26 Nëntorit, e më pas kanë ndezur qirinj.


<
>
qirinjh homazhe0 homazhe

Tërmeti i 26 nëntorit la pas deri tani 49 viktima, 900 të plagosur dhe shumë banesa të rrënuara. Por shqiptarët janë bërë bashkë për t’i dhënë sa më shumë forcë të prekurve nga kjo fatkeqësi natyrore.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas