Sport

18 gjuajtje në portë,por Veseli ndal vrullin e Atalantës për Europën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:50 - 15/04/19 |
ro ot

Një ndeshje e çmendur ishte ajo mes Atalantës dhe Empolit, e fundit e javës së 32-të në Serinë A.


duvan zapata empoli


Me Berishën dhe Gjimshitin të dy në stol, Atalanta kërkonte pikë ndaj vendit të tretë nga fundi, për të vazhduar ëndrrën për vendin e katërt, ndërsa përballë ishte titullar shqiptari tjetër, mbrojtësi Frederik Veseli.Në 90 minuta lojë, ishte një dominim total i zikaltërve. 18 goditje në portë, kundrejt vetëm një të Empolit, por të gjitha u pritën nga portieri i miqve.
Përveç një morie rastesh të pritura, sulmuesit e Atalantës gabuan edhe shumë herë para porte, dhe nuk arritën fitoren, duke lënë dy pikë me shumë vlerë për Europën. Tashmë Atalanta mbetet në vendin e gjashtë me 53 pikë, 2 më pak se Milani, ndërkohë që ky ishte barazimi i dytë radhazi.

Lexo edhe :  VIDEO/ Milan rikthehet të fitorja, por sulmuesi shqiptar i shënon një super gol


Nga ana tjetër, kjo ishte një pikë mjaft me vlera për Empolin e Veselit, që në vendin e 18-të, shkon në 29 pikë, vetëm 2 më pak se Bolonja.

 

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas