Aktualitet

Asist dhe gol, Suarez ngjit në krye të La Liga-s Atletico Madrid


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:11 - 03/01/21 |
mapo.al

U largua nga Barcelona si i padëshiruar, por Luis Suarez është kthyer tashmë në futbollistin që po udhëheq Atletico Madrid në fushën e lojës. Uruguaiani ishte njeriu i ndeshjes në fitoren 1-2 të skuadrës së Simeones në transfertën e vështirë të Alaves.

Llorente shënoi që në fillim për Atleticon, por vendasit, të cilët edhe pse kishin mbetur me një lojtar më pak, reaguan 6 minuta nga fundi, duke shënuar golin e barazimit.


Megjithatë, ndeshja nuk do të mbyllej aty, pasi Suarez shënoi golin e fitores në minutën e fundit të kohës së rregullt.
Me këtë fitore, Atletico ndodhet 2 pikë para Realit në renditje, por me dy ndeshje më pak se skuadra e Zidane.


1Etiketa: ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas