Aktualitet

Askush nuk udhëton dot në Kinë pa kryer testin e koronavirusit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:24 - 21/07/20 |
mapo.al

Kina shton masat kufizuese për shtetasit e huaj nga frika e një shpërthimi të ri të pandemisë në vend.


Aviacioni Civil vendosi që të gjithë pasagjerët e huaj që dëshirojnë të udhëtojnë për në Kinë, duhet të vërtetojnë se kanë rezultuar negativë për Covid-19. Afati i rezultatit të testit për koronavirus nuk duhet të jetë më i vjetër se 5 ditë përpara nisjes. Gjithashtu, testi duhet të jetë kryer në institucione të aprovuara nga Ambasada Kineze në secilin shtet.


Të gjithë ata persona që nuk zotërojnë dokumentacion të tillë, nuk do të jenë në gjendje që fluturojnë drejt Kinës.


Qeveria e Pekini ka arritur ta menaxhojë me shumë sukses pandeminë dhe aktualisht e ka situatën nën kontroll, përkundër rasteve tepër të ulëta ditore.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas