Aktualitet

Asnjë humbje jete nga koronavirusi, 5 raste të reja në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:15 - 17/06/21 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë raporton shifrat e 24 orëve të fundit nga koronavirusi. Për të dytën ditë radhazi nuk raportohet asnjë humbje jete. Ndërsa nga 2621 testime të kryera me të dyshuar, kanë rezultuar të prekur me COVID-19, 5 raste qytetarë.


Aktualisht 9 pacientë po marrin trajtim spitalor, nga të cilët 4 pacientë janë në terapi intensive.


Në të gjithë vendin janë 132 raste aktive me koronavirus.Situata e 24 orëve të fundit:Janë kryer 2,621 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 5 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: Nga 1 rast në Tiranë, Shkodër, Lezhë, Mirditë, Tepelenë.Aktualisht janë 132 raste aktive me Covid-19 në vend. Po marrin trajtim spitalor të specializuar 9 pacientë, nga të cilët 4 pacientë janë në terapi intensive.

Lexo edhe :  780 raste të reja dhe 6 humbje jete nga koronavirusi

Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 7 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,895 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (17 Qershor 2021)

Raste të reja ditore 5
Të shëruar në 24 orë 7
Të shtruar në spitale 9
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 2,621

Testime totale 768,559
Raste pozitive 132,481
Raste të shëruara 129,895
Raste Aktive 132
Humbje jete 2,454

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Shkodër 43
Tiranë 40
Berat 11
Durrës 11
Lezhë 8
Elbasan 5
Gjirokastër 5
Korçë 3
Dibër 3
Kukës 2
Fier 1

1


Etiketa: , ,

Pas