Aktualitet

Asnjë humbje jete nga koronavirusi në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:50 - 12/06/21 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orët e fundit në vendin tonë nuk është regjistruar asnjë humbje jete nga koronavirusi.


Janë kryer 2916 testime nga të cilët kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 12 raste të reja.


Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon:

Janë kryer 2,916 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 12 qytetarë.Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:  6 raste në Tiranë, 2 raste në Durrës, 1 rast në Shkodër, Kavajë, Mirditë, Kuçovë.Aktualisht po marrin trajtim spitalor 21 pacientë, nga të cilët 6 pacientë janë në terapi intensive.

Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 19 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,826 që nga fillimi i epidemisë.

Lexo edhe :  Koronavirusi- Franca hap kufijtë për shqiptarët e vaksinuar dhe me test PCR

Statistika (12 Qershor 2021)

Raste të reja ditore        12
Të shëruar në 24 orë      19
Të shtruar në spitale      21
Humbje jete në 24 orë   0
Testime ditore                2,916

Testime totale            754,759
Raste pozitive             132,449
Raste të shëruara        129,826
Raste Aktive                  170
Humbje jete                  2,453

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Shkodër       51
Tiranë          44
Berat             22
Elbasan        14
Lezhë           12
Durrës          7
Korçë           6
Gjirokastër  5
Dibër             3
Fier                2
Vlorë              2
Kukës           1

7


Etiketa: ,

Pas