Aktualitet

Asnjë surprizë! Zgjidhet kryetarja e Këshillit Bashkiak Shkodër

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 12:26 - 19/08/19 |
mapo.al

Mes tensioneve dhe protestave është konstituar Këshilli Bashkiak i Shkodrës. Pa asnjë surprizë emri i kryetares është Brisilda Kadia. Ashtu siç mediat zbuluan më herët, emri i saj ka qenë porosi e Ramës.


Mbledhja ka përfunduar, anëtarët e Këshillit Bashkiak po dalin nga ambientet e Bibliotekës së Shkodrës, ndërsa jashtë protestojnë mbështetësit e PD-së.Ndërkaq në mbledhje ka munguar deputeti i PS Ditmir Bushati. Si përfqësues nga Partia Socialiste janë deputetët Senida Mesi dhe Luan Harusha. Po ashtu nga Partia Social-Demokrate është deputetit Tom Doshi që ka 9 këshilltarë në Bashkinë e Shkodrës.


Lexo edhe:

Zbardhet urdhëri i Ramës: “Kush nuk voton Briseidën përjashtohet!”


Etiketa: , , , ,

Pas