Aktualitet

“Asnjë taksë për kë punon tokën” – Duma: Nafta me gjysmë çmimi për fermerët

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:35 - 23/02/21 |
mapo.al

Ish-deputetja Grida Duma deklaroi se Partia Demokratike do japë për fermerët subvencione reale të bazuara në produktin direkt të punës.Në një postim në rrjetin social ‘Facebook’, Duma risolli në vëmendje edhe një herë pjesë nga biseda që ka zhvilluar me disa banorë si dhe shqetësimet e tyre.


Sipas Dumës, nuk do të ketë asnjë taksë për kë punon tokën dhe nafta do të ketë përgjysmim të çmimit për fermerët.
“Shteti nuk ka asnjë funksion…rruga dhe çdo infrastrukturë tjetër janë në kushte mjerane! Duhet të largohemi nga ky vend, nuk ja dalim dot më”: janë këto fjalët e banorëve.Partia Demokratike do japë për fermerët subvencione reale të bazuara në produktin direkt të punës.


Asnjë taksë për kë punon tokën dhe nafta do të ketë përgjysmim të çmimit për fermerët.

Lexo edhe :  "Do krijojmë hapësira" - Kryemadhi: E ndjejmë revoltën, të ndalim shpopullimin

Më 25 Prill Shqipëria🇦🇱 Fiton!

<
>
152045093_1913193592179609_7921757855037364482_n 152877052_1913193538846281_5259824530929052251_n 152397902_1913193512179617_225061518578974034_n (1) 154030911_1913193445512957_3505891042549852064_n (1) 153514617_1913193618846273_6166179703610909593_n 153398528_1913193662179602_925180130448071080_n
1


Etiketa: , , ,

Pas