Aktualitet

Asnjë viktimë dhe 14 raste të reja me Covid në Kosovë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:12 - 20/10/21 |
mapo.al

Gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19.


Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sot janë raportuar 14 raste të reja të infektuara me këtë virus.


Sot janë shëruar 61 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.083.Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:
20 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
Në 24 orët e fundit janë dhënë 6.705 doza të vaksinës kundër COVID-19.Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.514.370 doza të vaksinës.

Deri më sot 681.450 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 2.140 testime, 14 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Lexo edhe :  VOA: Vuçiç/ Duam bisedime të shpeshta dhe të shumta me Prishtinën

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes

Sot janë shëruar 61 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.083.

Në total numri i rasteve aktive është 515.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas