Aktualitet

Asnjë viktimë dhe 15 raste të reja me Covid në Kosovë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:16 - 22/10/21 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se janë regjistruar 15 raste të reja me COVID-19 në vend. Këto raste janë konfirmuar pas testimit të mbi 2 mijë mostrave. Fatmirësisht, nuk është shënuar asnjë viktimë.


MSh-ja bën me dije se në orët e fundit janë shëruar 45 pacientë. Aktualisht, numri i rasteve aktive në gjithë vendin është 481.


“Nga 2.115 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 45 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.151. Në total numri i rasteve aktive është 481”, thuhet në njoftim.1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas