Aktualitet

Asnjë viktimë dhe 40 të infektuar me koronavirus në Kosovë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:17 - 09/10/21 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë rast fatal prej koronavirusit. Autoritetet e shëndetit në vend bënë gjithashtu të ditur se nga 2,870 teste të kryera u konfirmuan pozitivë 40 qytetarë.


Aktualisht, janë rreth 1 mijë e 226 raste aktive në gjithë vendin.


“Nga 2.870 testime, 40 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.Sot janë shëruar 149 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.182. Në total numri i rasteve aktive është 1.226,” njofton MSH.
1
Etiketa: , , , , ,

Pas