Aktualitet

Atalanta me poker, Gomez i jashtëzakonshëm, Lazio në gjunjë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:46 - 30/09/20 |
mapo.al

Atalanta e Gasperinit dhuron spektakël dhe pas golave ndaj Spezia, ka shënuar edhe ndaj Lazios duke marrë fitoren e dytë radhazi.


Katër gola ndaj Lazios, me protagonist siodmos kapitenin Alejandro Gomez. Gjithçka thuajse u mbyll në 45′ e para, edhe pse skuadra e Inzaghit gjeti golin e parë që mund të rindizte sfidën në pjesën e dytë, me anë të Caiceco, që mori vendin e Correa i cili u dëmtua përpara sfidës.


Por ishte kapiteni i ekipit bergamask ai që dy herë nuk fali brenda zonës së rreptësisë, teksa mposhti Strakoshën! Dy gola për Gomez, që ndoqi kështu festivalin e nisur nga Gosens dhe Hateboer.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas