Sport

Atalanta mund Bologna-n dhe shkon 6 pikë larg Juves, askush si Muriel në Europë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:30 - 21/07/20 |
mapo.al

Atalanta ka fituar 1-0 kundër Bologna-s në javën e 35-të të Serisë A. Zikaltrit janë ngjitur përkohësisht në vendin e dytë dhe kanë shkuar gjashtë pikë larg Juventus-it në renditje.


Ndeshja e luajtur në Bergamo ka qenë e luftuar dhe është vendosur nga një gol i Muriel në minutën e 63-të.


Ky ka qenë goli i 11-të për kolumbianin si zëvendësues, vetëm Paco Alcacer (12 në 2018/19) ka bërë më mirë si zëvendësues në një sezon të vetëm në pesë kampionatet kryesore të Europë në shekullin e 21-të.
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas