Kronika

Atentat babait të të akuzuarit për vrasjen e Bujar Likës dhe Paulin Gjergjit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:45 - 28/01/21 |
mapo.al

Një 60-vjeçar në Kurbin është plagosur me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:25, në Mamurras.


Gazeta MAPO mëson se i plagosur ka mbetur Myslym Lika, i cili është qëlluar me disa plumba në Mamuras, por vetëm 3 prej tyre i kanë prekur trupin.


Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe Grupi hetimor dhe vijon puna për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.Shërbimet e Policisë të D.V.P. Lezhë, të Komisariatit të Policisë Kurbin dhe FNSH-së po krehin zonën si dhe janë ngritur pika kontrolli me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.
“Në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi M.L.,60 vjeç,banues në fshatin Gjorëm,Kurbin i cili është transportuar në spital dhe ndodhet nën kujdesin mjekësor, paraprakisht jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia.

Lexo edhe :  Tentohet të vritet zv/presidenti i Ukrainës, atentat me breshëri


Myslym Lika ka qenë i dënuar me 25 vjet burg për vrasjen e dy personave dhe kishte vetëm pak kohë që ishte liruar nga burg.

Myslym Lika është dhe babai i Ilir Xhepajt alias Lika, njërit prej autorëve që ishte pjesë e grupit që qëlloi Bujar Likën dhe biznesmenin e kazinove Paulin Gjergji, të cilët u ekzekutuan në Mamurras.

Bujar Lika dhe Paulin Gjergji

1


Etiketa: , , , , ,

Pas