Aktualitet

Atentati dje në Krujë, objektiv ishte Durim Bami, ndodhej në makinë me të plagosurin
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:52 - 05/11/20 |
mapo.al

“I forti” i Krujës, Durim Bami dyshohet të ketë qenë objektiv i atentatit pasditen e djeshme në Tapizë të Krujës, ku mbeti i plagosur Ervin Kodra.Të dy kushërinj me njëri-tjetrin, Bami dhe Kodra po udhëtonin me makinë kur ndaj tyre u qëllua me breshëri kallashnikovi. I plagosur mbeti Ervin Kodra, ndërsa Durim Bami arriti t’u shpëtojë plumbave.


Policia gjeti sot një automjet të djeguri cili dyshohet se iu përket autorëve të atentatit. Nisur nga dinamika, dyshimet e para të grupit hetimor janë ato të një atetati të mirëorganizuar për ekzekutimin e Durim Bamit, por që dështoi.Durim Bami është një person i njohur për drejtësinë, pasi në 2004 ka qenë i dyshuar për tentativë vrasje.Durim Bami përmendet edhe nga familjarët e Enver Stafukës, që sipas tyre, u rrëmbye për shkak se ishte në dijeni të krimeve të bandës ku ishte pjesë edhe Bami. Bami është i njohur edhe për atentatin e pretenduar nga Tom Doshi. Ngjarja rezultoi se ishte e sajuar.


Për këtë atentat të pretenduar në dyert e Prokurorisë përfunduan të gjithë zyrtarët e lartë të shtetit.

LEXO EDHE: 

EMRI/ Plagoset 35-vjeçari në Krujë, i afërm i Durim Bamit

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas