Aktualitet

Atentati me dy viktima në Elbasan, shoqërohen 25 persona


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:33 - 05/10/21 |
mapo.al

Dy persona kanë humbur jetën një natë më parë në një atentat pranë një pike karburanti në Elbasan. Burime bëjnë me dije se deri më tani ka shkuar në 25 numri i personave të shoqëruar.


Viktimat e atentatit janë Ardjan Çollaku 50 vjeç me një të shkuar kriminale, i dënuar në Itali për trafik lëndësh narkotike, por i skeduar edhe në Shqipëri për dhunë në familje dhe Lulzim Bitri 40-vjeç, gjithashtu me precedent penal, i përfshirë në një vrasje në Tetovë tre vite më parë.


Bitri dhe Çollaku, u ekzekutuan me të paktën 15 plumba në afërsi të një karburanti në hyrje të qytetit të Elbasanit. Jo shumë metra larg vendit të krimit, në zonën e Metalurgjikut, policia gjeti një makinë tip “Volvo” duke u djegur, e cila besohet se i përket autorëve.

Lexo edhe :  Si u vra Esat pashë Toptani, Avni Rustemi e lëshoi pistoletën, por...


Ndërkohë në vendin e ngjarjes janë gjendur më shumë se 23 gëzhoja nga të cilat 2 kanë përshkuar Bitrin në kurriz, ndërsa një plumb ka goditur në kokë Çollakun.
LEXO EDHE:Pritë, ndjekje dhe breshëri – Dinamika e vrasjes së dyfishtë në Elbasan

1


Etiketa: , , ,

Pas