Aktualitet

Atentati me minë të telekomanduar, ja kush ishte shënjestra (EMRI)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:50 - 15/09/20 |
mapo.al

Prend Gjini është i plagosuri nga shpërthimi tek ish- zona e NSHRAK në Tiranë. Vitin e kaluar iu ekzekutua vëllai, Armando Gjini i cili u vra para Katedrales në Rrëshen teksa me vete kishte dhe dy fëmijët.


Policia, ka ngritur pistën e parë hetimore për këtë atentat, për shkak të konflikteve familjare që kanë pasur vëllezërit Gjini.


Armando apo Tonin Gjini i shpëtoi një atentati më parë, teksa më 12 gusht të 2019 nuk i shpëtoi dot plumbave.


Ngjarja ka ngelur ende pa autor. Ndërkohë i vëllai duket se po lufton për jetën po nga një atentat, kësaj radhe i dyshuar si eksploziv i telekomanduar në automjetin e tij.


 


Etiketa:

Pas