Kronika

Atentati ndaj Arjan Ndojës, merret i pandehur nipi i deputetit të PS


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:39 - 08/01/21 |
mapo.al

TIRANË – Prokuroria e Posaçme ka përfunduar hetimet për atentatin ndaj prokurorin Arjan Ndoja, që u bë më 1 nëntor të 2019 në Shkozet të Durrësit, me pasojë një të vdekur dhe dy të plagosur.


Redjan Rraja

Në përfundim të hetimeve SPAK ka marrë të pandehur Redjan Rrajën nipin e deputetit socialist, Rrahman Rraja dhe bashkëpunëtorin e tij në krim, Arjol Halilaj.


Arjan Ndoja, ish-prokurori i Durrësit

Dy të pandehurve do iu komunikohet akuza ditën e hënë, ndërsa akuzohen si bashkëpunëtorë në atentatin ndaj prokurorit.

Landi Muharremi

Më 1 nëntor 2019 një atentat iu bë prokurorit të Durrësit Arjan Ndoja dhe Pëllumb (Landi) Muharremit apo “Rrumi i Shijakut” i dyshuar si i përfshirë në aktivitete kriminale, kurse viktimë mbeti shoferi i prokurorit, Andi Maloku.Objektiv i atentatit dyshohet se ka qenë “Rrumi i Shijakut” nisur nga e shkuara e tij me precendet të theksuar kriminal.

Lexo edhe :  25 prilli/ Këlliçi: SPAK ka provat në dorë, Belinda Balluku është për burg

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas