Aktualitet

Atentati në Elbasan, shkon në dy numri i viktimave


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:04 - 04/10/21 |
mapo.al

Ka shkuar në dy numri i viktimave pas atentatit të kësaj mbrëmje në Elbasan. Burime bëjnë me dije se viktimë përveç Ardian Çollakut ka mbetur edhe Lulzim Bitri, i cili fillimisht mbeti i plagosur.


Ardian Çollaku, i cili mbeti gjithashtu viktimë nga atentati nuk është emër i panjohur për policinë. Burime bëjnë me dije se ai ka qenë i arrestuar për trafik të lëndëve narkotike por edhe për dhunë në familje.


Më herët Çollaku kishte qenë i dënuar edhe në shtetin italian për trafik narkotikësh. Pasi është arrestuar nga autoritetet shqiptare, ai ishte ekstraduar drejt Italisë për të vuajtur dënimin.Viktima rreth 50-vjeç ishte baba i dy djemve ndërsa kishte përdorur në të shkuarën edhe mbiemra të tjerë, ndër to edhe Subashi.
Sipas informacioneve paraprake ai nuk ishte i skeduar si pjesë e ndonjë grupi kriminal ndërsa deri më tani dyshimet kryesore lidhen me të shkuarën kriminale dhe dënimin në Itali në fushën e narkotikëve.Ngjarja ndodhi pas orës 19:00 të së hënës në një lokal pranë një pike karburanti ku ai kishte shkuar me makinën e tij për të konsumuar kafe, por autorët po i bënin pritë.

Ata kanë qëlluar me breshëri automatiku duke e lënë të vdekur. Një makinë e djegur është gjetur në fshatin Balldre, e cila dyshohet se u përket autorëve.

LEXO EDHE:

Ekzekutohet në Elbasan babai i dy fëmijëve (EMRI)

1


Etiketa: , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas