Aktualitet

Athinë/ Homazhe për 51 viktimat e tërmetit tragjik
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:05 - 03/12/19 |
mapo.al

Emigrantë shqiptarë si dhe shtetas grekë kryen homazhe në shenjë nderimi dhe respekti për 51 viktimat e tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri.

Qytetarë të shumtë u mblodhën në sheshin Kotzia në Athinë, ku ndezën qirinj në kujtim të viktimave. Ndër to ishin dhe pjesëtarë të partive politike në Greqi si dhe përfaqësues të komunitetit shqiptar.Etiketa: , , ,

Pas