Aktualitet

Atleti kap nga të pasmet gazetaren gjatë raportimit live (Video)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:30 - 11/12/19 |
mapo.al

Gjatë maratonës së vrapit në Gjeorgji një prej konkurruesve goditi me shuplakë të pasmet e një gazetareje që po raportonte drejtpërdrejt eventin.


Atleti 43-vjeçar më pas kërkoi falje publike për veprimin e tij në Savannah Bridge Run.


Por pavarësisht kësaj, reporterja Alex Bozarijan e ka denoncuar në polici.


Jo vetëm kaq, ajo e publikoi videon nga maratona në rrjetin e saj të ‘Twitter’ duke e denoncuar rastin, dhe duke shkruar se ajo ishte dhunë ndaj femrave.


43-vjeçari më pas shkruajti në profilin e tij se ishte një akt i turpshëm dhe se ai ishte nën adrenalinën e garës por kjo nuk e justifikon aktin e turpshëm.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas