Aktualitet

Atletico fiton në “frymën” e fundit ndaj Espanyol, Valencia merr kryesimin!














Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:34 - 12/09/21 |
mapo.al

Fitore e çmendur në frymën e fundit për Atleticon e Madridit që mposhti 1-2 me përmbysje Espanyolin e Keidi Bares në një ndeshje që u vendos në pjesën e dytë.






Goli i Raul De Tomas në minutën e 40-të krijoi iluzionin e katalanasit e vegjël do të merrnin një rezultat pozitiv në këtë sfidë, por në pjesën e dytë pasi iu anulua një gol i Luis Suarez, Atletico arriti të gjente dy herë rrugën e rrjetës me Carrascon në minutën e 79-të dhe Lemar në të 97-ën.


Keidi Bare hyri në fushë në minutën e 58-të duke bërë një paraqitje të pranueshme.







Me këtë fitore Los Colchoneros u ngjitën në vendin e dytë të La Ligas me 10 pikë, po aq sa edhe Valencia kryesyese që ka goleavarazh më të mirë, pasi në transfertën ndaj Osasunas triumfoi me shifrat 1-4.



1




Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas