Bota

Atletico ofertë zyrtare për Hysajn, Napoli merr vendimin

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 19:17 - 06/06/19 |
mapo.al

Mbrojtësi i Napolit, Elseid Hysaj, do të largohet nga ekipi në këtë merkato vere dhe po sheh ofertat që ka. Interesimi për shqiptarin është i lartë, pasi ka shumë klube që e duan mbrojtësin e krahut të djathtë.


Radio Kiss Kiss, e afërt me Napolin, bën me dije se spanjollët e Atletico Madridi kanë depozituar një ofertë zyrtare për shkodranin. Presidenti Aurelio De Laurentiis e ka refuzuar menjëherë, pasi nuk e ka bindur.Hysaj po sheh dhe të ardhmen e Maurizio Sarrit. Ai intrigohet nga ideja e bashkimit sërish me ish-trajnerin e tij. Sarri pritet të lërë Chelsean dhe të marrë frenat e Juventusit. Hysaj e njeh mjaft mirë Seria A, prandaj dhe Juventusi mund ta marrë me dëshirë të Sarrit.Etiketa: , ,

Pas