fbpx

Aktualitet

Atletiko Madrid nuk ndalet në merkato, firmos me sulmuesin talent

               Publikuar në : 20:16 - 11/07/19 |
mapo.alm

Atletiko Madrid nuk ka ndërmend të ndalet në këtë merkato, sot madrilenët kanë zyrtarizuar një blerje tjetër.saponjic


Bëhet fjalë për Ivan Saponjiç, i cili është transferuar nga portugezët e Benfikës. Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, klubi spanjoll ka njoftuar zyrtarizimin e sulmuesit 21-vjeçar.saponjiccccSerbi është blerja e gjashtë në këtë sezon për “los kolçoneros”, pas blerjeve të Zhoao Feliks, Markos Jorente, Hektor Herrera, Felipe dhe Renan Lodi. Lojtari ka firmosur kontratë 3-vjeçare, e cila e mban të lidhur deri në vitin 2022 me ekipin madrilen.


Etiketa: , ,

Pas