Sport

Aubameyang shënon 2 gola, por Arsenali e mbyll në barazim (VIDEO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:23 - 15/09/19 |
mapo.al

Arsenal nuk është në ‘Top formë’. “Topçinjtë” regjistruan barazimin e dytë radhazi, duke e shtyrë në 3 numrin e takimeve pa fitore.


Të besuarit e Unai Emery ishin në avantazh 0-2 falë golave të Aubameyang në minutën e 21′ dhe 32′. Me fillimin e pjesës së dytë Watford gjeti forcat për të nxjerrë një pikë pas një barazimi spektakolar, 2-2.


Cleverley dhe Pereyra vendosën ekuilibrat, duke i dhënë pikën e dytë për këtë sezon skuadrës së Watford. Pas 5 javëve Arsenali qëndron në vendin e 7-të me 8 pikë, teksa Watford mban vendin e fundit me 2 pikë.
Etiketa: , , , ,

Pas