Aktualitet

Opozita kallëzon Ramën në Prokurorinë e Krimeve të Rënda: Ka fshehur…
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:23 - 11/07/18 |
mapo.al

Partia Demokratike dhe LSI i janë drejtuar prokurorisë me një padi për kryeministrin Rama. Pas mesdites, kryetaret e grupeve parlamentare te opozites, ai i PD-se, Edmond Spaho dhe i LSI-se, Petrit Vasili kane dorezuar nje kallezim tek Prokuroria e Krimeve te Renda ne adrese te kryeministrit Rama.


Ne nje deklarate per mediat, pas depozitimit te padise, Spaho theksoi se behet fjale pikerisht per auudio-pergjimin e vellait te ministrit te Brendshem, Fatmir Xhafaj.


‘Kërkojmë hetim penal ndaj Ramës për pengim të të vërtetës, për fshehje të të vërtetës duke mos dorëzuar provën e ekspertimit në një nga laboratorët më të mirë të botës”- tha Spaho.Sipas Vasilit, kjo prokurori nuk ka perfunduar ende ekspertimin e audiopergjimit, nderkohe qe Rama e kishte ate, menjehere. “Pergjigjja pas kesaj eshte shume e qarte”- tha ai.


 


 


Etiketa: , , ,

Pas