Kryesore

Audio-përgjimi: Prangoset nga policia ‘Dëshmitari X’…?

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:44 - 17/05/18 |
mapo.al

‘Dëshmitari X’, personi i cili është objekti i audio-përgjimit të Agron Xhafajt, vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, është arrestuar nga policia.


Lajmi ende i pakonfirmuar zyrtarisht nga policia është bërë publik nga eksponentë të opozitës.


Sipas opozitës, dëshmitari është arrestuar rrugës për në Kosovë, pasi po largohej nga Shqipëria për shkak të frikës së jetës së tij.


Opozita thotë se ‘Dëshmitari X’ është ndaluar dhe po mbahet nën arrest. Policia kishte ngritur disa postblloqe për kapjen e tij.


Gjithashtu edhe familja e personit që është në audio-përgjimin e PD, është larguar jashtë Shqipërisë pasi ndaj saj po ushtrohet një presion i madh.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas