Kryesore

Aurela Gaçe: Ore artistët e b… këndoni live, se më shajnë mua pastaj


               Publikuar në : 18:18 - 17/08/18 |
mapo.al

Aurela Gaçe njihet si një nga këngëtaret më të mira të laivit ndërkohë që është më energjikja kjo nuk ka diskutim. Po dikush e ka ngacmuar atë në një nga postimet në Inatagram. Ja çfarë i shkruajnë: “Të paska nxjerrë bllof DJ më duket.”


Kaq është dashur dhe ajo ka shpërthyer dhe ka bërë disa statuse e komente të gjata.

“Në foton e shpërndarë nga unë, ajo me gjuhën jashtë e si me nerva pakëz, ky zotëria donte ta gjente përgjigjen e diçiturës, edhe më bëri çudi sepse mendon se e kam me DJ, se gjasme ai s’ka luajtur këngën e duhur. Në rregull, por se si u ndjeva kur e lexova.. më shpoi sytë… edhe thashë me vete: po ky akoma s’e ka marrë vesh që unë s’kam punë me DJ? Akoma s’e di ky boti, që unë para publikut dal vetëm live?”

Por thashë me vete: S’i vë faj. Ai ka parë aq shumë “hartistë” në këtë vend që janë live në skenë kështu reale domethënë, por të kënduarin e bën CD- ja. Aq shumë e bëjnë sa tani, këtij e shumë njerëzve kjo gjë u duket normale. Aq normale sa as nuk u bën përshtypje që këta super emrat tanë, pa pikë turpi thonë në mes të këngës: Hajde hops, e zëri i [regjistruar?]

Marrin edhe njerëz të rrinë në skenë sa për sy e faqe. KA NGA ATA QË FLASIN E BËJNË MORAL PËR ARTIN, POR PARATË NËPËR CLUB- e PREFEROJNË T’I MARRIN PA U DJERSITUR, SE NORMAL LODHET CD- ja. ORE JU ARTISTËT E B.. ËSHTË DETYRË MORE TË JENI LIVE. ËSHTË A- ja dhe ZH- ja. Provojeni bëjeni në atë botën që aq shumë e përmendni, se si i pari publiku do të kërkojë mbrapsht paratë e biletës.” përfundon Gaçe.

 

 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

 1. PO PSE SHQETESOHENI PER SHARJE TE GJITHE JENI BRENDA RRJETIT RENDESI KA QE NJERIU MUNDOHET TE NXJERR NE PAH CFAR KA BRENDA VETES CDO KUSH .SI KENGETARI QE ESHTE NE PROFESIONIN TRASHEGUS ASHTU DHE ARTISTI KA VLEREN E TIJ .KESHTU QE DUHET ME ‘ RUJT BAGASHIN E VERTETES ,SE KEQBERESIT QE NUK JANE NE TE VERTET NUK KANE VLERE DUHET ME QENE NE REALITET TE QENDRUSHME PER VLEREN E CDO KUJT QE KA PROFESIONIN E TIJ TE BUKUR TEK VETJA E TIJ .ESHTE E VERTET QE CDO KUJT NGA NE RUAJME IDENTITETIN E VETES SPEKTE

  Përgjigju ↓
  1. shqiptaret nganjiher tregohen teper naiv.
   komengtet ne rrjetet e medies se shqyer shqiptare ,
   s’kan te bejne te gjitha ,te bejn me kontekstin e vertet ,
   te X-it e aspak me identitetin .(perball kujt do rrezikohet identiteti nji qytetari ,nji artisti e kengetari te vertetet ? – Perball sharlataneve te botes Tallava qe mbizoteron sot ate Bote Shqiptare ?! -pfff )
   Njerezit provokojne reaxione ,per te zbuluar mbase pikerishte ate naivitet te asaj shoqerie ,
   e cila s’meriton asnji rrespekte ,nqs do ti referohemi gjithckaje qe luhet atje.
   Do ishte e tepert ,te vazhdosh e perballesh me kulture qytetare vs injoranteve ,idioteve ,
   shpellareve apo te zbriturve nga mali , qe kane pushtuar ne ate vend gjithcka .
   Keshtuqe njerzit mundohen ti pershtaten kafshesh zbrit nga mali e dal nga shpella ,
   funderinave qe perbejn mediet shqiptare ,
   me ate gjuhe ,qe ata kuptojne dhe i pershtatet .
   Ndryshe ata nuk kuptojne kurr asgje .
   I flitet me gjuhen e muzikes ,atyre qe kuptojne Muziken !
   i flitet me gjuhen e Art-it ,atyre qe kuptojne Art-in !
   i flitet me gjuhen qytetare ,- qytetarit – por kurr shpellarit

   Përgjigju ↓
Pas