Aktualitet

Australia goditet nga një tërmet i fuqishëm, shihni reagimin e gazetarëve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:15 - 22/09/21 |
mapo.al

Një tërmet me fuqi prej 5.8 shkallësh Rihter ka goditur pjesën juglindore të Australisë, duke shkaktuar dëme të rënda materiale në qytetin Melbourne.


Tërmeti ndodhi rreth orës 9 e 15 minuta të mëngjesit të së mërkurës sipas kohës lokale në Mansfield dhe imazhet e gazetarëve të ABC Australia Michael Rowland dhe Tony Armstrong të cilët në momentin e tërmetit gjendeshin në studio. Fytyrat e tyre dhe shprehjet gjatë transmetimit u bënë virale brenda pak minutash.


Dridhjet u ndien edhe në Australinë Jugore dhe në Uellsin e Ri Jugor. Pas tërmetit kryesor u regjistruan edhe dy dridhje me fuqi prej 4.0 dhe 3.1 shkallësh.Ndonëse ky është tërmeti më i fuqishëm në Australi në vjetët e fundit, duket se ai nuk ka shkaktuar dëme të konsiderueshme.

1


Etiketa:

Pas