Kronika

Autopsia/ Shqiptari në Selanik nuk vdiq nga grushtet e të birit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:35 - 18/02/19 |
mapo.al

Dy ditë pasi një 45-vjeçar me kombësi shqiptare u gjet i vdekur pranë një sheshi lojërash, ngjitur me aksin rrugor kryesor të fshatit Agios Athanasios të Selanikut, publikohen detaje të reja për ngjarjen.


Deri më tani rezultonte se shqiptari kishte gjetur vdekjen pasi ishte goditur nga i biri, por autopsia ka lehtësuar pozitat e 20-vjeçarit, siç bëjnë me dije mediat greke.


Djali ka rrëfyer në polici se dhunohej shpesh nga i ati dhe se ditën kur ai vdiq mes tyre kishte pasur një sherr. Babai e kishte sulmuar i pari dhe djali më pas i ka kthyer dorën.

Por, për mjekun ligjor që bëri autopsinë goditjet nuk e justifikojnë vdekjen. Sipas tij, 45-vjeçari ka ndërruar jetë pasi i ka pushuar zemra.Të mërkurën 20-vjeçari do shfaqet para prokurorisë për shfajësimin, pasi deri tani akuzohet për “vrasje me paramendim”.1


Etiketa: , , , ,

Pas