Aktualitet

Autori i sulmit në xhami, i shpallur në kërkim prej datës 11 Mars


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:32 - 19/04/21 |
mapo.al

Tiranë – Rudolf Nikolli, 34-vjeçari që plagosi me thikë 5 persona brenda xhamisë “Dine Hoxha” në rrugën e Kavajës, është shpallur në kërkim nga Policia prej datës 11 mars.

Një muaj më parë, Nikolli plagosi me thikë Robert Kurtin pranë terminalit të autobusave të veriut në Tiranë.


I riu nuk njihet si person me precedent të mëparshëm penal dhe policia beson se konflikti me 32-vjeçarin Robert Kurti mund të ketë nisur për motive të dobëta.

Ngjarja e sotme, shtron pikëpyetje për shëndetin mendor të të riut.LEXO EDHE:


E rëndë në Tiranë, një person me thikë futet në Xhami dhe plagos 5 persona

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas